„Реал“ и „Атлетико“ са на 1/8-финали, „Интер“ напусна Европа (РЕЗУЛТАТИ)

"Аталанта" (Бергамо) за втора поредна година ще играе в плейофите на Шампионската лига и вече не като приятна изненада. Италианският тим би "Аякс" с 1:0 като гост и е осминафиналист заедно с "Ливърпул", който спечели гр. D. Груповата фаза приключи.

Така на 1/8 -финалите са (по групи от А до Н): "Байерн", "Атлетико" (Мадрид), "Реал" (Мадрид), "Борусия" (Мьонхенгладбах), "Манчестър Сити", "Порто", "Ливърпул", "Аталанта", "Челси", "Севиля", "Борусия" (Дортмунд), "Лацио", "Ювентус", "Барселона", "Пари Сен Жермен", "РБ Лайпциг".

Равенство също вършеше работа на "бергамасите", но те спечелиха с гол на Муриел в 85-ата, а малко преди това домакините останаха с човек по-малко, изгонен бе Гравенберх.

"Ливърпул" пък направи 1:1 на терена на "Мидтиланд", за който отново не игра Божидар Краев. Мохамед Салах откри резултата още в първата минута, а в 62-ата Шолц изравни от дузпа.

Египтянинът има вече 22 гола в Шампионската лига, с което е реализатор №1 на "червените" в турнира. Задмина Стивън Джерард.

"Ливърпул" е №1 с 13 точки, "Аталанта" следва с 11, "Аякс" остана със 7 и ще играе в Лига Европа, докато "Мидтиланд" заслужи 2.

"Как ще определите един бял сред група от черни?"
Расистки скандал прекъсна мача ПСЖ – "Истанбул" в Шампионската лига

В друг ранен двубой "Пари Сен Жермен" разгроми "Истанбул Башакшехир" с 5:1 и е първи в гр. Н, а "РБ Лайпциг" остана втори. Двубоят в Париж бе прекъснат вчера заради нежелание на гостите да продължат, обвинявайки четвъртия съдия в расизъм. Така днес имаше доиграване от 14-ата минута.